Odstranění graffiti

Knihy jsou dar lidstvu, odstraňování graffiti Praha

V našem malém městě se snažíme obyvatelům co nejvíce zpříjemnit jejich každodenní život a pokud možno jim co nejvíce ulehčit. Snažíme se jim přinášet co nejvíce nových možností. Zkrátka, aby se necítili méněcenně či jakkoliv ochuzeně, jen proto, že jsou z menšího města. Chceme holt jít s dobou. Proto jsme i před několika lety pořídili i obecní knihovnu. Nejprve obsahovala jen několik základních děl. Především světové i české klasiky. Jako je třeba Anna Karenina, Oliver Twist či třeba Bílý tesák. – Odstranění graffiti

Z naší klasické literatury samozřejmě nechybí nic od Čapka, Nerudy či Jiráska nebo Kafky. Poslední dobou však knihovnu začalo navštěvovat více a více mladších lidí a zájem o literaturu zkrátka roste. Byli jsme z toho neskonale překvapeni. Samozřejmě příjemně. To však obnášelo i řadu změn a vylepšení. Za prvé jsme museli knihovnu zvětšit, přidat další oddělení. Přistavěli jsme tedy další místnost. Pořídili více moderních děl.

Zájem…

Zájem je samozřejmě o zahraniční celosvětově proslavené romány. A postupně jsme museli přikoupit snad všechna díla, jež daný autor napsal. Takhle nám hned přibylo téměř tři sta knih. Samozřejmě ani čeští autoři nezůstávají pozadu. Mezi mladými je velice oblíbený Milan Kundera. Sama jsem ho nedávno objevila díky mé dceři. Musím říct, že ho vážně zbožňuj a jeho romány ve mně vždy zanechají hluboký dojem. Proto jsem byla přímo nadšená, když jsme mohli z rozpočtu nakoupit více jeho děl.

Koupě několika desítek nových děl samozřejmě obnášela lehké zdražení služeb. Takže naši obyvatelé si museli něco připlatit. Bylo nám jasné, že se jim to nebude líbit, tudíž jsme museli ještě něco vylepšit, aby nenadávali. Přidali jsme lepší křesla a také stolečky a kávu zdarma. To hned lidé měli radost! Knihovna se zkrátka pořádně rozjela, přibývalo a stále přibývá více zákazníků. Nikdy se nám tak nedařilo. Ovšem jednoho dne se někdo rozhodl, že nám pokazí naše štěstí.

Možná…

Možná lehce přeháníme, ale opravdu nás to zasáhlo. Někdo ať už nějaký jedinec, ale spíše si myslíme, že to byla skupinka lidí. Máme lehké podezření, že to musel být někdo ze sousedního města. Protože jinak nerozumíme tomu, proč by to někdo dělal od nás. Jen nám někdo záviděl, že se nám daří, a tak se nám chtěl pomstít. Ještě pořád jsme neřekli, co udělali, ale už se k tomu dostanu. Posprejovali nějakými nechutnými mnohabarevnými spreji naši knihovnu! Bylo to otřesné, nevěděli jsme, co si počneme! Nakonec kolegyni napadlo, že bychom moli uspořádat dobrovolnou sbírku a z vybraných peněž knihovnu opravit.

To se nám nakonec podařilo. Zbývala už jen najíst vhodná společnost, jež by zatočila s oním dílem vandalů. Našli jsme společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. Odstranění graffiti. A ti opravdu dosáhli svých slibů. Přijeli přesně na čas, nachystali si své náčiní a dali se do práce. Po pár hodinách měli hotovo a graffiti bylo pryč! Jako by tam snad nikdy žádné nebylo.  Společnost A SERVIS LIPKA je vážně skvělá a její pracovníci rovněž. Proto je můžeme jen doporučit!

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *