Čištění koberců

Strojová kotoučová metoda si poradí i se zaschlou sladkou chilli omáčkou, tepování sedaček Praha

V naší firmě A SERVIS LIPKA Čištění koberců realizujeme úklidové služby, jako je čištění koberců a podlah, odstraňování plísní a graffiti a mytí výloh a oken. V tomto článku bychom se chtěli zaměřit na naše čištění koberců a na to, jak při něm postupujeme. Nejlepší bude, když vám to popíšeme na následující příkladu. Náš tým specialistů před nedávnem navštívil domácnost, která potřebovala vyčistit koberec od sladké chilli omáčky.

Snažili se to prý vyčistit sami. Ale nešlo jim to, tak se raději obrátili na nás, protože se báli, že by si mihli koberec hrubou silou poškodit. A to bylo to nejlepší, co mohli udělat, protože pomocí domácí čištění bez pořádných prostředků, které jsou k čištění koberců určeny, si můžete koberec skutečně vážně poškodit. Nejhorší možností je čištění pomocí vody a obyčejného mýdla, protože to zpravidla způsobí, že se špína akorát rozmatle po koberci a je stále pořád stejně viditelný.

Ale…

Ale naši zaměstnanci a technologie si s tím dokázali poradit během jednoho čištění. Úspěch naší firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. spočívá právě ve kvalitní technologii – využíváme silné, a přitom velmi šetrné strojové vybavení v podobě kotoučového stroje, který pomocí rotačních kartáčů zapracovává aplikovanou značkovou a velmi účinnou chemii do koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré i mnohaleté úporně do hloubky zašlapané nečistoty.

Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do samé struktury koberce. Nejenže se postará o veškeré nečistoty vašeho koberce, ale kromě všech nečistot bezpečně zlikviduje i jakékoliv zdraví škodlivé roztoče, alergeny a bakterie. Navíc tato kosmetika koberec velmi kvalitně dezinfikuje a provoní celý váš prostor. Poté vše vysokotlaký třímotorový vysavač pečlivě a prakticky do sucha odsaje všechny již zmíněné nečistoty, alergeny a roztoče. Dochází navíc k nabytí původního objemu koberce. Neboť tento výkonný vysavač jeho celou strukturu neobyčejně provzdušní a příjemně oživí celkový vzhled.

Ovšem…

Ovšem musíte brát v potaz, že pokud je koberec už opravdu starý a hodně sešlapaný, tak k tomuto objemovému efektu dojít nemůže a koberec bude pouze zbaven nečistot.  Pravidelným užíváním této čisticí metody významně prodloužíte životnost vašich koberců. Koberce bezradných majitelů jsme vyčistili bez jakýchkoli potíží, koberce byly opět v pořádku. Naše metoda čištění nepatří sice k těm nejlevnějším, ale za to patří k těm nejúčinnějším, protože extrakční metoda si nedokáže poradit s takovým znečištěním jako kotoučová strojová metoda.

Naopak, využívání extrakční metody může dokonce vést i ke zničení koberce. Proto není k čištění koberců vhodná a doporučujeme nechat váš koberec čistit pouze strojovou kotoučovou metodou. U ní se nemusíte bát, že by došlo k jakémukoli poškození, pokud máte koberec, který je možné pomocí této metody čistit. Musíme upozornit i na to, že levné nekvalitní koberce nejsou na toto čištění určené, protože by při tomto čištění nemuseli vydržet čištění, přestože se jedná o šetrnou metodu.

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *