Olomouc odstranění graffiti

Nově zrekonstruovanou zastávku poničil sprejer, „Čištění graffiti Olomouc“ naštěstí pomohl

čím odstranit graffitiNedávno v mojí čtvrti začali rekonstruovat zastávku, bydlím tu už 34 let, takže mě to skoro dojalo, protože ta zastávka sem patřila, byla unikátní, jedná se o architektonický skvost. A taková pokud vím, byla v našem městě jen jedna, proto byla speciální, lišila se od ostatních běžných zastávek, na kterých nebývá až tak nic zvláštního, jedna vypadá jako druhá, buď je betonová nebo skleněná, ty lepší mají i lavičku, ale oko nijak zvlášť nepotěší. Tato zastávka, jak si ji pamatuji z mládí, byla právě jiná. Ale poslední roky, možná bych se nebála říct i desetiletí, zastávka chátrala. Jednak vypadala příšerně. Protože byla polorozpadlá, špinavá, pomočená a posprejovaná snad ze všech stran. Jednak už ani poslední roky (aspoň podle mého názoru a zkušeností) neplnila ani účelnou funkci zastávky. – jak odstranit graffiti

Omítka byla tak vydrolená, že jsem se vždy bála, kdy upadne další kus na zem. Proto jsem raději postávala před ní, i když pršelo. Místo abych se šla schovat pod stříšku a sednout si na lavičku. A teď jsem měla radost, že se konečně začalo něco dít. Nové vedení na radnici mělo asi smysl pro architekturu a uznali, že se jedná o cennou vzácnost. Proto na opravu zastávky povolali stavební firmu a ta ji musela téměř od začátku znovu vybudovat. Každopádně ráz i původní barvy zůstaly, takže po odkrytí plachty a menšího lešení se mi vybavila vzpomínka, jak jsem zastávku kdysi vídala v celé její kráse. Měla jsem z toho upřímnou radost. Ta mi však nevydržela dlouho, ani ne za týden, když jsem jela ze zastávky nakoupit, jsem se zděsila.

Zastávka…

odstranění graffiti z fasádyZastávka byla z boční strany posprejovaná obřím graffiti. Nápis se rozprostíral přes celou zeď, byl to ohavný rádoby podpis, myslím. Jela jsem tedy do nakoupit a pořád mi to šrotovalo v hlavě a pak mě napadlo, že bych na radnici zašla a řekla jim, co se stalo. Ti samozřejmě byli rozhození. A já pak mezi řečí řekla, že by si na odstranění mohli pozvat úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., se kterou mám skvělou zkušenost s čištěním koberců a podlah, a vím, že jsou špička v oboru, co se týče odstraňování graffiti. Protože jsem si s nimi o tom mezi čistěním povídala, zajímala jsem se o to, jak to funguje, protože jsem se obávala, aby mi vandalové neponičili fasádu, když se v okolních domech sem tam nějaké to graffiti objevilo.

Na radnici byli nadšení, když jsem jim dala kontakt. Tak jsem měla radost, že jsem aspoň trošku mohla pomoci. A mojí rady opravdu využili! Když jsem jela pozítří ze zastávky k lékaři, graffiti už bylo pryč a odborníci z Olomouc odstranění graffiti  zrovna nanášeli na zastávku ochranný nátěr, jako prevenci pro příště, kdyby si ještě nějaký vandal troufnul. Čekala jsem na autobus, tak jsem se dala do řeči s pánem, co zrovna připravoval nátěr a on mi vysvětlil že to funguje jako nepropustný film. Pokud tedy nějaký vandal zeď posprejuje, sprej nepronikne až do struktury fasády. A jde pak snadno a se 100% účinkem odstranit. A tento servis pak provádí A SERVIS zdarma, tak to město nezruinuje, pomyslela jsem si.

 

 

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *